Zabawki drewniane dla niemowląt które rozwijają

Już od pierwszych dni, tygodni i miesięcy życia dziecka zabawki są dla niego szalenie istotne. Nie tylko ze względu na fakt, iż są miłe w dotyku i mają ciekawe kształty. Dzięki nim rozwijają się podstawowe zmysły malucha – wzrok, węch, słuch etc. Warto więc dobierać je z głową, tak aby były przyniosły one jak najwięcej pożytku.

Jak to jednak zrobić, gdy oferta rynkowa jest tak szeroka? Jak odróżnić zabawki rzeczywiście rozwijające od tych, które tylko takie udają? Wbrew pozorom nie jest to wcale trudne. Trzeba jednak zwrócić dokładną uwagę na to, z jaką dokładnie zabawką mamy do czynienia i kto odpowiada za jej przygotowanie. Analiza tego typu kwestii powinna wystarczyć, by dokonać właściwego wyboru.

Zabawki dla dzieci wykonane z drewna

Już na wstępie warto polecić przede wszystkim produkty drewniane, które cieszą się ogromną popularności – zarówno wśród najmłodszych, jak i rodziców. Powodów takiego stanu rzeczy jest co najmniej kilka. Warto podkreślić fakt, iż zabawki te bardzo ładnie wyglądają. Użycie drewna i ewentualnych tworzyw dodatkowych przekłada się na specyficzny, niezwykle przyjemny styl, który zachęca do zabawy. W sieci często można spotka się ze stwierdzeniem, że są to zabawki „z duszą”. Trudno odmówić mu prawdziwości. Z pewnością są to wyroby zupełnie inne od standardowych zabawek plastikowych. Zwłaszcza gdy porównamy je z produktami ręcznie malowanymi.

Do tego należy dodać jeszcze niebywałą trwałość, o której część klientów sklepów z zabawkami zdaje się zapominać. Nie należy skupiać się wyłącznie na cenie, ponieważ może okazać się to zgubne. Tanie zabawki przeważnie są cienkie i niezbyt wytrzymałe pod względem mechanicznym. Z towarami drewnianymi sprawa wygląda zupełnie inaczej. Są w stanie przetrzymać próbę czasu, a także intensywne, długotrwałe używanie. Rodzice nie muszą obawiać się niewielkich elementów, które odłamią się od zabawki.

Biorąc to wszystko pod uwagę, zabawki drewniane wydają się wyborem optymalnym. Również dla maluchów. Na rynku dostępnych jest bowiem mnóstwo produktów, które rozwiną ich zmysły i sprawią, że zwykła zabawa stanie się czymś więcej.

Jakie zabawki drewniane dla niemowląt kupić?

Skoro opis wyrobów z drewna mamy już za sobą, możemy przejść do konkretnych przykładów zabawek dla maluchów, które mogą okazać się dobrym wyborem. Przygotowując poniższą listę, braliśmy pod uwagę wyłącznie te produkty, które są w jakiś sposób przydatne. Pozytywnie oddziałują na dziecko i sprawiają, że pobudzone zostaną jego zmysły.

  • Pałąk interaktywny – oczywiście wykonany z drewna. Do takich pałąków dołączane są specjalne, miękkie zawieszki interaktywne, które nie tylko wzbudzają zainteresowanie u niemowlaka, ale też usprawniają rozwój ruchowo-poznawczy. Dziecko chwyta zabawki, uczy się ich kształtów, a także słyszy ich grzechotanie. Co ważne, zawieszki różnią się teksturami i kolorami, co też pozytywnie wpływa na całą zabawę. Pałąk można przymocować do łóżeczka lub położyć na podłodze bądź na łóżku. Wszędzie tam, gdzie dziecko będzie miało do niego swobodny dostęp.
  • Grzechotki – czy produkty wykonane z drewna okażą się dobre dla maluchów? Jak najbardziej! Produkty te przeważnie zalecane są dla dzieci od około 3. miesiąca życia. Grzechotki są bardzo zróżnicowane pod względem wyglądu i konstrukcji, zawsze jednak wydają podobny dźwięk, który zwraca uwagę malucha. Wpływa to na rozwój koncentracji, do tego dochodzi także usprawnienie chwytu. Atrakcyjny wygląd i przyjemne kolory sprawiają, że grzechotki szybko staną się ulubionymi zabawkami naszej pociechy.
  • Karuzele – ponownie mamy do czynienia z połączeniem drewna z miękkimi materiałami, z których tworzone są grzechotki i figurki. Zostają one zawieszone na stabilnym pałąku, który może się obracać lub utrzymywać stabilną pozycję. Karuzele przeważnie odgrywają różne, ciekawe melodie, natomiast dołączone zawieszki wyróżniają się różnymi fakturami i kolorami. Przekłada się to na rozwój sensoryczny i poznawczy dziecka.
  • Zabawki kąpielowe – czyli coś, za czym przepadają rodzice. Dlaczego? Ponieważ takie zabawki pozwalają zająć czymś dziecko podczas kąpieli, która, jak wiadomo, nie zawsze bywa miłym i bezproblemowym doświadczeniem. Takie zabawki, dzięki specjalnie dobranym kształtom i fakturom, wzmacniają przy okazji chwyt dziecka. Okażą się one niezwykle przydatne, jednak warto dobierać przede wszystkim takie zabawki, które wytrzymają kontakt z wodą. W tym przypadku doskonale widać, że niska cena wcale nie musi wskazywać na produkty warte uwagi.

To oczywiście jedynie wybrane przykłady zabawek drewnianych dla niemowlaków. Rynek jest niezwykle szeroki, dlatego po wykonaniu dokładniejszej analizy każdy rodzic będzie w stanie znaleźć coś odpowiedniego. Będą to przeważnie zabawki, które wzmacniają chwyt dziecka, a także oddziałują na jego zmysły słuchu, wzroku, dotyku, a czasem nawet węchu.

Za każdym razem należy zwracać uwagę na to, w jaki sposób zabawka została wykonana i dla kogo dokładnie została przygotowana. Producenci zawsze wskazują przedziały wiekowe, dlatego łatwo możemy się zorientować, czy zakup konkretnych produktów okaże się dobrym pomysłem. Przy okazji dobrze jest zwracać uwagę na wszelkie atesty, certyfikaty, jak również na opinie, jakimi cieszy się producent. Komentarze pozostawiane przez innych klientów powiedzą nam wiele na temat faktycznej jakości oferowanych produktów.

Zabawki drewniane dla niemowląt w sklepie internetowym?

Poszukiwania dobrej jakości zabawek mogą okazać się dość męczące, zwłaszcza gdy postanowimy odwiedzać sklepy stacjonarne. Od wielu związanych z tym trudności wybawi nas internet i działające w nim sklepy online.

Ich oferty są tak szerokie i zróżnicowane, że bez większych trudności znajdziemy to, czego szukamy. Co najważniejsze, zabawki te pochodzą od różnych producentów, sprzedawane są często w atrakcyjnych cenach. Do tego wszystkiego dochodzi również łatwy dostęp do opinii innych klientów, które pomogą nam wybrać najlepsze zabawki drewniane dostępne na rynku.

Najnowsze na Blogu

Jakie zabawki ekologiczne dla małego dziecka?

Jakie zabawki ekologiczne dla małego dziecka?

Wśród zabawek dostępnych na rynku, spora ich część jest przygotowywana z plastiku. Niestety, o takich produktach w żaden sposób nie można powiedzieć, że są ekologiczne. Wręcz przeciwnie. Na szczęście skorzystać możemy również z wyrobów stanowiących ich dokładne...

Zabawki z drewna dla dzieci – które warto kupić?

Zabawki z drewna dla dzieci – które warto kupić?

Rozwój dziecka w dużej mierze odbywa się poprzez zabawę. Dobór właściwych produktów pozwala wzmocnić jego funkcje poznawcze, poprawić refleks czy też wzmocnić mięśnie. Podobnych korzyści jest oczywiście znacznie więcej, dlatego warto wiedzieć, które zabawki zapewniają...

Zabawki drewniane – jaki producent najlepszy?

Zabawki drewniane – jaki producent najlepszy?

Choć oferta rynkowa zabawek drewnianych jest bardzo szeroka, czasem trudno wskazać, które produkty okażą się najlepszym możliwym wyborem. To właśnie spore zróżnicowanie często będzie problemem - jeśli bowiem nie zwrócimy uwagi na kluczowe kwestie, w łatwy sposób...

Najlepsze zabawki z drewna o charakterze edukacyjnym

Najlepsze zabawki z drewna o charakterze edukacyjnym

Nauka poprzez zabawę jest niezwykle potrzebna. Motywuje dzieci do poznawania nowych rzeczy i rozwijania swoich umiejętności. Wszystko to jest okraszone przyjemną atmosferą zabawy, w której udział wziąć mogą również dorośli. Nie da się ukryć, że zdecydowanie ułatwią...