Otulacze

Co to jest otulacz?

Już sama nazwa wskazuje zastosowanie omawianego produktu. Otulacze bardzo przypominają ręczniki – to kawałki materiałów, którymi możemy otulić dziecko, na przykład po kąpieli. Okażą się one przydatne również w innych sytuacjach. Często wykorzystywane są bowiem na plaży jako ręczniki czy też jako kocyki. Otulacze o większym wymiarach ułatwią również przewijanie oraz przebieranie dziecka.

Produkty proponowane przez LITTLE DUTCH bardzo dobrze absorbują wilgoć, a do tego nie pozwalają na przegrzanie dziecka. Z tego też względu warto mieć je przy sobie zawsze, gdy dziecko ma kontakt z wodą – zarówno w domu, podczas kąpieli, jak i na basenie czy nad jeziorem. Gwarantują one skuteczną ochronę przed wyziębieniem organizmu. Zwłaszcza gdy są dobierane w odpowiedni sposób. Produkty uznanych marek to zawsze dobry wybór.

Jaki otulacz kupić?

Pod uwagę należy wziąć delikatną skórę dziecka. Wiele materiałów może powodować bolesne podrażnienia, dlatego tez najlepszym wyborem wydaje się wysokogatunkowa bawełna. Otulacze dystrybutora LITLLE DUTCH wyróżniają się certyfikatem OEKO-TEX, który niejako gwarantuje, że zostały one odpowiednio dostosowane do potrzeb najmłodszych.

Oczywiście otulacze warto dobierać także pod względem wymiarów. Produkty te okażą się dobrym wyborem nie tylko dla maluchów, ale również nieco większych dzieci. Zwłaszcza gdy wybierzemy modele, które okażą się odpowiednio miękkie i miłe w dotyku. Dzieci dzięki temu nie będą miały żadnych obiekcji przed użyciem otulacza.

Jak można się domyślić, produkty oferowane na runku są zróżnicowane także pod względem kolorystycznym. Z łatwością znaleźć można otulacze, które przypadną do gustu zarówno rodzicom, jak i dzieciom.

Jak dbać o otulacze?

Właściwości omawianych produktów zapewniają skuteczne osuszenie i ogrzanie dziecka. Należy jednak pamiętać, że jeśli nie będziemy trzymać się zasad związanych z prawidłowym praniem otulaczy, bardzo szybko staną się bezużyteczne. Absorpcja wilgoci okażę się znacznie mniej skuteczna, a sam materiał stanie się szorstki i nieprzyjemny.

Jak więc należy prać otulacze? Najważniejszy wydaje się wybór odpowiedniego programu. Zalecane jest pranie delikatne, w 30 stopniach Celsjusza. Niektóre pralki obsługują specjalne tryby dziecięce, dlatego warto z nich skorzystać. Wirowanie nie może być zbyt szybkie, dlatego najlepiej wybrać najniższą dostępną wartość. Zalecane są również specjalne płyny czyszczące, przygotowywane specjalnie dla dzieci. W ten sposób możemy mieć pewność, że otulacze zachowają swoje właściwości na dłuższy czas.

Ich zakup okaże się dobrym pomysłem, zwłaszcza gdy zdecydujemy się na produkty wysokiej jakości. Oficjalny dystrybutor LITTLE DUTCH zapewnia dostęp do otulaczy wykonanych z wysokogatunkowej bawełny. Sprawdzą się po kąpieli i nie tylko.

Więcej otulaczy Little Dutch

ZOBACZ WSZYSTKIE OTULACZE LITTLE DUTCH