Zabawki dla niemowląt

Co kupić niemowlakowi?

Rodzice często zastanawiają się nad tym, jakie produkty okażą się odpowiednie dla ich pociech. W przypadku niemowlaków ich dobór wydaje się dodatkowo utrudniony, ponieważ nie są one jeszcze w stanie dobrze chwytać ani rozpoznawać kolorów i kształtów. Z tego też względu zalecane są sensoryczne zabawki dla dzieci.

Dystrybutor LITTLE DUTCH ma do zaoferowania wiele produktów przygotowanych specjalnie dla niemowlaków. W procesie produkcyjnych wykorzystywane są specjalnie dobrane materiały, które nie stanowią żadnego zagrożenia dla delikatnej skóry dzieci.

Czym są zabawki sensoryczne? Stymulują one rozwój fizyczny i umysłowy dziecka poprzez wpływanie na jego wzrok, dotyk, słuch, węch i smak. Do tego wszystkiego dodać można również zabawki, które ułatwiają zasypianie.

Jakie zabawki sensoryczne wybrać?

Oferta jest bardzo rozbudowana i zróżnicowana, dlatego każdy rodzic powinien znaleźć w niej coś dla swoich dzieci. Dystrybutor zabawek dla dzieci ma do zaproponowania między innymi specjalnie skonstruowane karuzele, które przytwierdza się do łóżeczka. Atrakcyjne wykonanie oraz generowany dźwięk doskonale przykuwają uwagę dziecka.

To oczywiście nie wszystko. Zabawki dla dzieci przybrać mogą również następujące formy:

  • gryzaki – wykonywane z bezpiecznych materiałów, dzięki czemu w bezpieczny sposób stymulują rozwój uzębienia,
  • książeczka aktywizująca – jest miękka i przyjemna w dotyku. Kolorowe ilustracje doskonale wspierają sensoryczny rozwój dziecka,
  • zabawki szeleszczące – podczas używania generują charakterystyczny, szeleszczący dźwięk,
  • maty edukacyjne – nieco większe konstrukcje, które składają się między innymi z miękkiej podstawy i specjalnych pałąków, na których umieszczane są grzechotki i inne zabawki,
  • zawieszki do smoczków – doskonałe rozwiązanie dla dzieci, które nie chcą nosić smoczka. Zawieszona na nim zabawka zainteresuje niemowlaka i sprawi, że jego używanie stanie się dobrą zabawą.

To oczywiście tylko wybrane zabawki dla dzieci w wieku niemowlęcym. LITTLE DUTCH oferuje mnóstwo produktów sensorycznych, które doskonale stymulują rozwój najmłodszych.

Zabawki sensoryczne dla niemowląt
– czy warto?

Opisane wyżej produkty są specjalnie dostosowywane do potrzeb dzieci w tym wieku. Z tego też względu pozwalają je skutecznie zaangażować do zabawy, która ma charakter rozwojowy.

Dobrze dobrane zabawki dla dzieci zapewnią sprawniejszy rozwój zmysłów, a także procesów poznawczych. Wszystko to sprawia, że ich wykorzystanie jest wskazane. Zwłaszcza że zabawki LITTLE DUTCH są wykonywane z materiałów wysokiej jakości, w pełni bezpiecznych dla niemowlaków. Wszystko to sprawia, że warto pokusić się o zakup kompletnego zestawu zabawek sensorycznych, które będą z dzieckiem podczas pierwszych miesięcy życia.

Więcej zabawek dla niemowląt
LITTLE DUTCH

ZOBACZ WSZYSTKIE ZABAWKI DLA NIEMOWLĄT LITTLE DUTCH