Ręczniki

Jaki ręcznik dla dziecka wybrać?

Użycie ręczników standardowych, wyróżniających się często szorstką fakturą, może prowadzić do bolesnych podrażnień skóry. Warto więc się ich wystrzegać i postawić na dedykowane ręczniki dla dzieci. Znaleźć można je w ofercie LITTLE DUTCH. Wykonywane są one z wysokogatunkowej bawełny z certyfikatem OEKO-TEX, który jest gwarancją właściwej ochrony.

Dobrej jakości ręczniki powinny być miękkie i miłe w dotyku, tak aby wycieranie malucha było doświadczeniem przyjemnym. Bardzo popularne są produkty z kapturkami – dzięki nim można w łatwy sposób otulić dziecko po kąpieli, chroniąc je tym samym przed wychłodzeniem. Wszystko to sprawia, że dziecko przez cały czas jest należycie chronione. Oczywiście podczas wyboru ręcznika, warto zwrócić uwagę na jego rozmiar, który powinien zostać dopasowany do dziecka.

Jak prać ręcznik dla dziecka?

Dobrej jakości produkty na długo zachowują swoje właściwości. Jest jednak jeden warunek – należy je odpowiednio prać. Wybór złego proszku lub programy może doprowadzić nie tylko do ich uszkodzenia, ale również do utraty miękkości. Taki ręcznik staje się szorstki i nie nadaje się już do użycia przez dzieci.

Wszystko to sprawia, że producenci bardzo często podają dokładne wytyczne związane z prawidłowym praniem takich produktów. Trzymanie się tych zaleceń to konieczność, jeśli zależy nam na utrzymaniu właściwości ręczników. Oficjalny dystrybutor LITTLE DUTCH proponuje ręczniki, które warto prać przy użyciu programu delikatnego, z temperaturą 30 stopni i małą prędkością obrotową. Jeśli pralka obsługuje specjalny program dziecięcy, warto z niego skorzystać. To samo tyczy się proszków i płynów do prania.

Warto pamiętać, że to od nas w dużej mierze zależy, jak długo zakupiony ręcznik będzie komfortowy dla naszych dzieci. Jego odpowiednie czyszczenie oraz suszenie (wyłącznie metodą naturalną, bez użycia grzejników i suszarek do włosów) sprawi, że okaże się on zakupem na długi czas.

Gdzie kupić ręczniki dla dzieci?

Jak już wspomnieliśmy, produkty specjalnie przystosowane do potrzeb najmłodszych dają nam gwarancję bezpiecznego stosowania. Nie musimy martwić się więc podrażnieniami skóry. Wszystko to sprawia, że ręczniki warto kupować w dedykowanych sklepach.

Oficjalny dystrybutor LITTLE DUTCH dostarcza produkty do najlepszych sklepów z artykułami dla dzieci, dzięki czemu rodzice w szybki i wygodny sposób mogą znaleźć wszystko to, czego szukają. Oferta ręczników została tak skomponowana, by każdy mógł znaleźć coś dla siebie.

Zobacz wszystkie ręczniki

ZOBACZ WSZYSTKIE RĘCZNIKI LITTLE DUTCH