Najlepsze zabawki z drewna dla dzieci 2+

Poszukiwanie zabawek często wydaje się ciężkim zajęciem. Zwłaszcza wówczas, gdy wydaje nam się, że nasze dziecko ma już wszystko. W takiej sytuacji trudno go je czymś zaskoczyć i sprawić, że zainteresuje się nową, niespotykaną dotąd rzeczą. Tyczy się to dzieci w każdym wieku.

Od czego są jednak propozycje, prawda? Korzystając z naszej wiedzy na temat oferty rynkowej, postanowiliśmy przygotować kilka propozycji, które być może znacznie ułatwią całe zadanie. Niezależnie od tego, czy chodzi o zabawki dla chłopca i dziewczynki. Dzięki szerokiej ofercie rynkowej możemy znaleźć niemal wszystko.

Zabawki dla dzieci – na co zwrócić uwagę?

Zanim jednak przejdziemy do konkretnych przykładów, wato na chwilę zatrzymać się przy samym wyborze zabawek. Niektórzy rodzice podchodzą do tego bezwiednie, zwracając tylko na cenę poszczególnych produktów. Zakup pierwszy lepszych zabawek często jednak okazuje się złym pomysłem. Dlaczego? Ponieważ w ten sposób znacznie częściej znajdujemy wyroby o wątpliwej jakości, o których nie można powiedzieć, by były przydatne.

W rezultacie, takie zabawki dość szybko ulegają uszkodzeniu, przez co początkowe oszczędności okazują się tylko pozorne. Znów musimy bowiem kupić nowy produkt, a wydatki rosną. Żeby więc uniknąć podobnych sytuacji, należy dokładnie analizować to, w jaki sposób zabawki zostały wykonane.

Ogromne znaczenie ma między innymi rodzaj użytego materiału. W ostatnim czasie ogromną wręcz popularnością cieszą się zabawki drewniane, które występują na rynku w wielu odmianach i rodzajach. Dlaczego są one tak chętnie wybierane? Wskazać można kilka powodów.

  • Wysoka trwałość – w odróżnieniu od tanich i cienkich zabawek plastikowych, produkty wykonane z drewna nie ulegają łatwo uszkodzeniom. W wielu przypadkach okazują się zakupami na bardzo długi czas. Dzięki temu nie musimy zastanawiać się, czy za jakiś czas nie będziemy musieli ich wyrzuć.
  • Atrakcyjny wygląd – zabawki z drewna zazwyczaj są ręcznie malowane, oczywiście z użyciem farb w pełni bezpiecznych dla dzieci. Przekłada się to na fantastyczny efekt, zachęcający do zabawy. Produkty tego typu stają się prawdziwymi dziełami sztuki, wyróżniającymi się specyficznym charakterem.
  • Spore zróżnicowanie – na rynku znajdziemy mnóstwo zabawek z drewna, które gwarantują nie tylko mnóstwo dobrej zabawy, ale też pozytywny wpływ na psychofizyczny rozwój dziecka. Dla każdej grupy wiekowej możemy zakupić coś, co okaże się po prostu przydatne. Tyczy się to także dzieci od 2. roku życia.

Produkty drewniane warto oczywiście dobierać pod względem zastosowania. Jak już wspomnieliśmy, producenci chętnie przygotowują zabawki edukacyjne i kreatywne, zapewnia coś więcej, niż tylko mile spędzony czas.

Jakie zabawki dla dzieci 2+ wybrać?

Przejdźmy do propozycji zabawek drewnianych dla dzieci w wieku 2 lat lub starszych. Jak można się domyślić, jest ich bardzo dużo, dlatego poniższa lista zawiera tylko te najpopularniejsze. Staraliśmy się podzielić je na kilka kategorii, tak aby ułatwić ich wybór.

  • Drewniane zabawki dla chłopców. Wskazać warto przede wszystkim na różnego rodzaju klocki, które pozwalają tworzyć ciekawe konstrukcje – budynki, pojazdy, instalacje etc. Klocki drewniane wyróżniają się oczywiście wysoką wytrzymałością mechaniczną, dlatego możemy mieć pewność, że posłużą one na długo. W tej kategorii znajdziemy także ręcznie malowane pojazdy, kreatywne gry i układanki.
  • Zabawki z drewna dla dziewczynek. Nie może zabraknąć tu wózków dla lalek i domków. Do tego dodać warto różne akcesoria, które uzupełnią taki zestaw. W przypadku domków mogą by to chociażby drewniane meble, tkaniny czy też naczynia. Podobnie jak w kategorii dla chłopców, znajdziemy tu również puzzle i gry kreatywne, przepełnione elementami wykonanymi z drewna.
  • Zabawki do odgrywania ról. W tej kategorii znajdą się wspomniane już wózki i wszelkie akcesoria dla lalek. Wspomnieć trzeba też o niewielkich instrumentach (na przykład gitarach), a także pojazdach. Mowa tu o zabawkach, za pomocą których dzieci mogą wcielić się w jakąś postać – matkę, ojca, muzyka, kucharza, nauczyciele etc.
  • Zabawki edukacyjne i kreatywne. Będą to produkty, które nie tylko bawią, ale też uczą i wpływają na rozwój funkcji poznawczych. W zależności od rodzaju, wzmacniają one umiejętności manualne, pobudzić wyobraźnie dziecka, jego kreatywność, usprawnić logiczne myślenie, pamięć czy też cierpliwość. Takie zabawki mogą być bardzo przydatne, dlatego podczas ich wyboru warto zwracać uwagę na wszystkie kwestie, o których mowa była wcześniej. Na jakie zabawki edukacyjne i kreatywne możemy się zdecydować? Wspomnieć należy między innymi o drewnianym liczydle, piramidach, klockach, kostkach aktywizujących oraz zestawach artystycznych.
  • Drewniane kolejki i tory wyścigowe. Coś dla małych miłośników pojazdów. Wykonanie z drewna sprawia, że zabawki tego typu zyskują specyficzny charakter. Prezentują się niezwykle atrakcyjnie, gwarantując przy tym doskonałą wręcz wytrzymałość mechaniczną.

Niezależnie od rodzaju kupowanych zabawek, dobrym pomysłem będzie dokładna analiza tego, co sądzą o nich inni klienci sklepu. W ten sposób łatwo możemy bowiem dowiedzieć się, jaka jest ich faktyczna jakość wykonania. W opiniach publikowanych przez internautów opisywane są również ewentualne mankamenty, które mogą zaważyć na ostatecznej decyzji.

Czy warto kupować zabawki z drewna?

Doskonała wytrzymałość mechaniczna, przyjemny dla oka design, specyficzny charakter – wszystko to przemawia za zabawkami wykonanymi z drewna. Okażą się one dobrym wyborem dla dzieci w różnym wieku, niezależnie od tego, czy jest to chłopiec i dziewczynka.

Pod uwagę trzeba wziąć także szeroką i zróżnicowaną ofertę rynkową. Dzięki niej jesteśmy w stanie znaleźć niemal wszystko. Nie oznacza to jednak, że przed wydaniem pieniędzy nie należy zwracać uwagi na konkretne parametry zabawek. Ich analiza uchroni nas przed błędami zakupowymi i wyrzucaniem pieniędzy w błoto. Lepiej więc na wybór zabawek poświęcić trochę więcej czasu.

Najnowsze na Blogu

Jakie zabawki ekologiczne dla małego dziecka?

Jakie zabawki ekologiczne dla małego dziecka?

Wśród zabawek dostępnych na rynku, spora ich część jest przygotowywana z plastiku. Niestety, o takich produktach w żaden sposób nie można powiedzieć, że są ekologiczne. Wręcz przeciwnie. Na szczęście skorzystać możemy również z wyrobów stanowiących ich dokładne...

Zabawki z drewna dla dzieci – które warto kupić?

Zabawki z drewna dla dzieci – które warto kupić?

Rozwój dziecka w dużej mierze odbywa się poprzez zabawę. Dobór właściwych produktów pozwala wzmocnić jego funkcje poznawcze, poprawić refleks czy też wzmocnić mięśnie. Podobnych korzyści jest oczywiście znacznie więcej, dlatego warto wiedzieć, które zabawki zapewniają...

Zabawki drewniane – jaki producent najlepszy?

Zabawki drewniane – jaki producent najlepszy?

Choć oferta rynkowa zabawek drewnianych jest bardzo szeroka, czasem trudno wskazać, które produkty okażą się najlepszym możliwym wyborem. To właśnie spore zróżnicowanie często będzie problemem - jeśli bowiem nie zwrócimy uwagi na kluczowe kwestie, w łatwy sposób...

Zabawki drewniane dla niemowląt które rozwijają

Zabawki drewniane dla niemowląt które rozwijają

Już od pierwszych dni, tygodni i miesięcy życia dziecka zabawki są dla niego szalenie istotne. Nie tylko ze względu na fakt, iż są miłe w dotyku i mają ciekawe kształty. Dzięki nim rozwijają się podstawowe zmysły malucha - wzrok, węch, słuch etc. Warto więc dobierać...