Gdzie kupić dobre zabawki drewniane dla dziecka?

Produkty wykonane z drewna cieszą się dużą popularnością. Głównie ze względu na jakość wykonania, a także pewien charakter, który sprawia, że aż chce się z nich korzystać. Podobnie jest w przypadku zabawek. Oferta rynkowa jest tak szeroka, że żaden rodzic nie powinien mieć problemów ze znalezieniem produktów dla swoich dzieci. Czy na pewno tak jest?

Choć spore zróżnicowanie ofertowa jest dla konsumentów bardzo korzystne (mają oni bowiem z czego wybierać), czasem prowadzi do powstania wielu problemów decyzyjnych. Trudno bowiem stwierdzić, które produkty są lepsze, a które gorsze. Któremu producentowi warto zaufać, a jakie firmy lepiej omijać szerokim łukiem. Pod tym względem najlepszym miejscem do robienia zakupów będzie internet, a mówiąc dokładniej wszelkie rodzaju sklepy online, mające w swojej ofercie zabawki drewniane. Zapewniają one mnóstwo korzyści, o jakich w przypadku placówek stacjonarnych możemy tylko pomarzyć.

Zabawki drewniane czy plastikowe?

Zanim jednak przejdziemy do omawiania walorów zakupów internetowych, warto na chwilę zatrzymać się jeszcze przy samych zabawkach. Nie się ukryć, że w różnego rodzaju supermarketach, a nawet sklepach dedykowanych, dominują produkty wykonane z plastiku. Przeważnie wyróżniają się znacznie niższą ceną, są przy tym kolorowe i przyjemne w odbiorze (przynajmniej na początku). Sprawia to, że wiele rodziców decyduje się właśnie na zabawki plastikowe.

Szybko jednak okazuje się, że wcale nie są one tak dobre, jak mogło się wydawać na początku. Do ich wad należy zaliczyć przede wszystkim:

 • słabą wytrzymałość mechaniczną,
 • sporą awaryjność,
 • możliwość odłamania się niewielkich elementów, które mogą być niebezpieczne,
 • wpływ na środowisko.

Oczywiście nie staramy się powiedzieć, że wszystkie zabawki plastikowe są złe. Wiele z nich rzeczywiście może okazać się dobrym wyborem. Należy jednak zwracać szczególną uwagę na to, co się kupuje. Tanie produkty wykonywane są bowiem z materiałów bardzo niskiej jakości, co często widać już na pierwszy rzut oka.

Powyższe wady zabawek plastikowych nie dotyczą produktów z drewna. Nie dość, że są one wytrzymałe i bezpieczne dla dziecka, to na dodatek wyróżniają się niezwykle przyjemnym designem. Zwłaszcza wówczas, gdy zostaną pomalowane ręcznie. W sposób skuteczny zachęcają dziecko do zabawy. Bardzo trudno przejść obok nich obojętnie.

Wspomnieć warto również o tym, że zabawki drewniane występują na rynku w wielu odmianach i rodzajach. Bez trudu znajdziemy produkty dostosowane do dzieci w różnym wieku. Będą to nie tylko produkty standardowe, ale też zabawki edukacyjne i interaktywne. Użycie drewna sprawi, że posłużą one na bardzo długi czas. W wielu przypadkach okażą się wspaniałymi pamiątkami, które będą przypominać o czasach dzieciństwa.

Do tego wszystkiego warto dodać również fakt, iż są to zabawki ekologiczne. Ich produkcja nie ma tak negatywnego wpływu, jak ma to miejsce w przy towarach plastikowych, które rozkładają się bardzo, bardzo długo.

Zabawki drewniane w sklepach internetowych

Skoro wiemy już, jak dobrym pomysłem może okazać się zakup zabawek drewnianych, powróćmy do kwestii związanej z ich poszukiwaniami. Te natomiast powinny skoncentrować się na internecie i na cenionych, popularnych sklepach online, które zapewniają dostęp do bardzo szerokiej, zróżnicowanej oferty.

Sklepy internetowe mają przewagę nad stacjonarnymi właśnie pod względem liczebności produktów, na które może zdecydować się klient. Nie są one ograniczane pojemnością półek i powierzchnią sklepu. Asortyment będzie więc niezwykle szeroki i zróżnicowany. W przypadku produktów z wysokiej półki jakościowej, a do takich zaliczają się zabawki drewniane, jest to bardzo ważne. Rodzice mogą na spokojnie poszukać produktów, które niejako dopasują do potrzeb swoich dzieci. Jakie dokładnie zabawki drewniane są im oferowane?

 • Zabawki edukacyjne.
 • Zabawki interaktywne.
 • Zabawki do odgrywania ról.
 • Zabawki dla chłopców i dziewczynek.
 • Drewniane kolejki.
 • Domki dla lalek wykonane z drewna.
 • Klocki drewniane.
 • Zabawki do kąpieli.
 • Drewniane instrumenty muzyczne.

To oczywiście tylko wybrane przykłady, które doskonale pokazują, jak szeroka może okazać się oferta sklepów internetowych. W zwykłych sklepach i supermarketach trudno o dobrej jakości zabawki drewniane. Nawet jeśli się pojawiają, zazwyczaj występują w pojedynczych sztukach, mało zróżnicowanych pod względem sposobu wykonania.

Co równie istotne, zabawki oferowane przez sklepy internetowe są przeznaczone dla dzieci w różnym wieku. Bez trudu znajdziemy więc zabawki dla niemowlaków i nieco starszych pociech.

Dlaczego wartko kupować zabawki drewniane w internecie?

Szeroka, zróżnicowana oferta nie jest jedyną zaletą zakupów w internecie. Wspomnieć należy również o wielu innych przewagach w porównaniu ze sklepami stacjonarnymi. Często okazują się one decydujące. Na co więc możemy liczyć decydując się na kupno zabawek w internecie?

 • Wygoda zakupów. Nie musimy przedzierać się przez tłok innych klientów, nie ciąży na nas również presja czasu, ani „przydatnych” rad pracowników sklepu. Możemy w spokoju poszukać, a następnie wybrać to, co naszym zdaniem będzie odpowiednie. W dowolnym miejscu i o dowolnym czasie. Potrzebujemy wyłącznie urządzenia z dostępem do sieci.
 • Łatwe porównywanie produktów. W sklepach stacjonarnych jest z tym dość duży problem. Zabawki znajdujące się na półkach rzadko są dobrze opisane, a sprzedawcy nie zawsze są w stanie opowiedzieć o nich tak szeroko, jakbyśmy chcieli. W sieci wygląda to zupełnie inaczej. Możemy z łatwością porównać poszczególne parametry i zaznajomić się z opiniami innych.
 • Oferty cenowe. Zakupy w sieci to często okazja do tego, aby skorzystać z licznych promocji i rabatów, dzięki którym ostateczny koszt zakupu stanie się znacznie niższy. Warto o tym pamiętać.

Oczywiście przed podjęciem ostatecznej decyzji należy sprawdzić, czy sklep, w którym kupujemy zabawki, cieszy się dobrymi opiniami wśród konsumentów. Jego dokładna analiza będzie pewnego rodzaju zabezpieczeniem.

Najnowsze na Blogu

Jakie zabawki ekologiczne dla małego dziecka?

Jakie zabawki ekologiczne dla małego dziecka?

Wśród zabawek dostępnych na rynku, spora ich część jest przygotowywana z plastiku. Niestety, o takich produktach w żaden sposób nie można powiedzieć, że są ekologiczne. Wręcz przeciwnie. Na szczęście skorzystać możemy również z wyrobów stanowiących ich dokładne...

Zabawki z drewna dla dzieci – które warto kupić?

Zabawki z drewna dla dzieci – które warto kupić?

Rozwój dziecka w dużej mierze odbywa się poprzez zabawę. Dobór właściwych produktów pozwala wzmocnić jego funkcje poznawcze, poprawić refleks czy też wzmocnić mięśnie. Podobnych korzyści jest oczywiście znacznie więcej, dlatego warto wiedzieć, które zabawki zapewniają...

Zabawki drewniane – jaki producent najlepszy?

Zabawki drewniane – jaki producent najlepszy?

Choć oferta rynkowa zabawek drewnianych jest bardzo szeroka, czasem trudno wskazać, które produkty okażą się najlepszym możliwym wyborem. To właśnie spore zróżnicowanie często będzie problemem - jeśli bowiem nie zwrócimy uwagi na kluczowe kwestie, w łatwy sposób...

Zabawki drewniane dla niemowląt które rozwijają

Zabawki drewniane dla niemowląt które rozwijają

Już od pierwszych dni, tygodni i miesięcy życia dziecka zabawki są dla niego szalenie istotne. Nie tylko ze względu na fakt, iż są miłe w dotyku i mają ciekawe kształty. Dzięki nim rozwijają się podstawowe zmysły malucha - wzrok, węch, słuch etc. Warto więc dobierać...